WEBESTEEM | FLASH CARDS | FORUM
art & design
webesteem magazine | numery archiwalne | nr 13 | typografia
art & design
art & design

W 1987 roku
Neville Brody
otwiera własne studio projektowe w Londynie.

Prezentacja

Neville Brody

 

Międzynarodowa kariera Brody'ego rozpoczęła się wraz z jego pierwszymi projektami dla czasopisma The Face, czyli od 1981. Wcześniej w roku 1979 ukończył London College of Printing. Jak sam po latach powiedział studia te były "tradycyjnym nauczaniem na pamięć regułek z książek".

 

Świeżość jaką Brody wniósł do projektowania graficznego i typografii wraz ze swoimi pomysłami wykorzystywanymi w The Face, zapewniły mu błyskawiczną renomę jednego z najzdolniejszych projektantów nowego pokolenia. Brody w swoich pracach często szukał inspiracji w sztuce art deco i kulturach innych kontynentów. Otwartość jego pomysłów owocuje do dziś, kiedy całe rzesze grafików przełomu wieków przyznają się w swoich pracach do wpływów Brody'ego.

W latach 83-87 pracował dla londyńskiego czasopisma City Limits, by następne trzy lata współpracować jako projektant dla magazynu Arena. W 1987 Brody otwiera własne studio projektowe w Londynie – renoma znakomitego grafika owocuje intratnymi zleceniami. Dziś Brody może pochwalić się współpracą m. in. z Nike, Premiere TV, ORF, DMC, the House of World Culture w Berlinie, japońskim Digitalogue czy Deutsches Theater w Hamburgu.

W 1990 Brody wraz z Stuartem Jensenem otwierają FontWorks. W tym samym roku Brody zostaje szefem FontShop International, którego założycielem był Erik Spiekerman. Praca w FontShop International owocuje nowym magazynem projektowanym przez Brody'ego – nastawionym na eksperymentalną typografię "Fuse".

Przykładowe czcionki:
Maciej Podstolski

 

art & design
webesteem magazine | nr 13 webesteem magazine is a part of webesteem.pl  |  copyright © 2001-2005 webesteem.pl  
art & design