Prezentacja

Marta Dahlig


Cały czas nie mogę się zdecydować w jakim kierunku mam iść, szukam i definiuję siebie, próbuję się wyrażać przez różne style i tematy.

Numer 16 (2/2006) • 31 maja 2006 • english version »»


Marta Dahlig

Marta Dahlig. Rysowałam od zawsze. W domu mówi się, że zaczynałam już cośtam sobie mazać nie umiejąc jeszcze chodzić.

Od małego siedziałam na podłodze bazgrząc kredkami po przypadkowo napotkanych powierzchniach płaskich.

Nigdy nie kształciłam się w rysunku profesjonalnie, nie uczęszczałam do żadnej szkoły plastycznej... Posiadam jedynie kilka książek teoretycznych, jednak większość mojej wiedzy pochodzi bezpośrednio z praktyki.

Wolę się uczyć obserwując obrazy i podpatrując techniki, obserwując otoczenie, eksperymentując i ucząc się na własnych błędach. (Niestety) jestem sztraszliwie uparta i wolę dojść do celu dłuższą drogą ale samodzielnie, niż podążając za innymi.


Marta Dahlig:


Marta Dahlig online:


Fascynuje mnie kolor


Marta Dahlig


Fascynuje mnie kolor. Większość moich pomysłów pochodzi właśnie od jakiegoś koloru zaobserwowanego w autobusie na czyimś ubraniu, na billboardzie czy zdjęciu. Na widok jakiegoś konkretnego odcienia cały obraz potrafi nagle ułożyć mi się "od zera" w głowie.

Trudno jest mi zdefiniować tematykę swoich prac. W większości na pewno są to portrety kobiece, jednak istnieją w mojej galerii i inne rysunki. Niezależnie jednak od tematyki, w każdą pracę staram się włożyć jakąś cząstkę siebie i coś przekazać, czy to przez symbolikę, czy też kolor.

Cały czas nie mogę się zdecydować w jakim kierunku mam iść, szukam i definiuję siebie, próbuję się wyrażać przez różne style i tematy. Pasjonuje mnie sztuka wielu, ekstremalnie różniących się od siebie artystów - Dalego, Siudmaka, Beksińskiego, Vacher czy Bouguereau.

grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig grafika : Marta Dahlig

© Marta Dahlig