Galeria

A. Andrew Gonzalez


Większość moich prac jest zainspirowana ezoterycznym symbolizmem i eksploruje sublimację ludzkiego ciała poprzez siły archetypowe. Takie tematy, jak narodziny, śmierć, odrodzenie, wniebowstąpienie oraz dokonujące się w szybkim tempie zmiany przeważają w mojej twórczośći.

Numer 17 (3/2006) • 31 grudnia 2006 • english version »»


A. Andrew Gonzalez

A. Andrew Gonzalez
jest artystą-samoukiem. Urodził się w okolicach San Antonio w Teksasie.

Mój ojciec jest malarzem, zacząłem więc rysować w bardzo młodym wieku, głównie dla własnej rozrywki i zabawy z wyobraźnią.

Będąc nastolatkiem, nadal rysowałem, ale z mniejszym entuzjazmem; uległo to jednak zmianie, kiedy zapoznałem się ze sztuką prezentowaną w magazynie OMNI. Surrealistyczne i fantastyczne obrazy pokazywane w magazynie rozbudziły moją wyobraźnię i zainspirowały do stworzena własnego, odrębnego stylu, opartego na moich filozoficznych i duchowych zainteresowaniach.

Postanowiłem zgłębić wiedzę na temat historii sztuki oraz technik malowania i zdać się na własną intuicję, która stała się moim przewodnikiem, podobnie jak obsesja perfekcyjności. Bardzo szybko odkryłem, iż airbrush jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu będę mógł wyrazić swoją wyobrażnię. Delikatny realizm i zmysłowe formy powstające przy użyciu tej techniki doskonale łaczyły się z moją twórczą wrażliwością.

Obecnie dążę do udoskonalenia i ulepszenia moich prac, poszukując nowych dróg w ukazaniu równowagi między ruchem i bezruchem, złożonością i prostotą.


A. Andrew Gonzalez online:


Tłumaczenie: Sylwia Banasiak

Piękno jest najwyższym objawieniem


A. Andrew Gonzalez


Prace powstają za pomocą rozpylanych na glinianą matrycę akryli lub na panelach Gesso.

Gliniane matryce idealnie nadają się do używanej przeze mnie techniki, ponieważ ich miękka kaolinowa powierzchnia pozwala mi na wydobywanie bardzo precyzyjnych warstw pigmentu; świetnie nadają się do tego gumki o bardzo cieńkich końcowkach. Następnie nakładam kolejną, bardzo cieńką warstwę pigmentu, który jest następnie podważany. Biały barwnik nie jest używany. Ta subtraktywna metoda kontroluje powstawanie projektów oraz ich wielkość, pozwala mi także na dokładne modelowanie formy, co w pewnym stopniu można porównać do procesu powstawania rzeźby. Kiedy jest to konieczne, korzystam z usług modeli.

prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez

Mój twórczy pogląd inspirowany jest następującym stwierdzeniem: Piękno jest najwyższym objawieniem. Większość moich prac jest zainspirowana ezoterycznym symbolizmem i eksploruje sublimację ludzkiego ciała poprzez siły archetypowe. Takie tematy, jak narodziny, śmierć, odrodzenie, wniebowstąpienie oraz dokonujące się w szybkim tempie zmiany przeważają w mojej twórczośći.

prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez prezentacje : A. Andrew Gonzalez

© A. Andrew Gonzalez