WEBESTEEM | BATTLE AREA | FORUM
art & design
webesteem magazine | nr 3 | prezentacje
art & design
art & design

Dennis
Sibeijn
Damnengine
Pamiętam jak dostałem Photoshop’a 2.0
to był zupełnie nowy świat.

Zawsze

słucham muzyki i mam bardzo szerokie upodobania, od jazz'u do grindcore, zależnie od tego nad czym pracuję. Jeżeli robię coś dla jakiegoś zespołu to słucham ich muzyki podczas pracy aby uzyskać odpowiednią atmosferę.

Nienawidzę

ignorancji i nietolerancji. Nie chciałbym niczego zmieniać, jednak nienawidzę ludzi, którzy próbują mnie zmienić.

Do moich

ulubionych filmow należą Seven, The Elephant Man, Sleepy Hollow. Za dużo ich, żeby wszystkie wymieć, ale przepadam za dziełami Davida Lynch'a i Tima Burton'a.

Rozmowę

z Dennisem Sibeijn prowadził Dorian Denes

Galeria

Dennis Sibeijn
Jestem pracoholikiem

 

Dennis Sibeijn (aka Damnengine), urodził się 3 kwietnia w Holandii, gdzie mieszka do dzisiaj. Na codzień jest projektantem a/v (audio/video) w firmie zajmującej się projektowaniem efektów graficznych i animacji dla telewizji holenderskiej. Pracuje również jako freelancer - projektuje głównie plakaty oraz okładki na płyty i książki.

Fotomontażem zaczął się interesować w wieku 15 lat. Odbywało się to jednak w sposób tradycyjny. Obecnie wszystkie montaże wykonuje przy pomocy Photoshop’a, w dalszym ciągu korzysta jednak z robionych ręcznie materiałów, np malowanych faktur. Jak sam mówi, największy wpływ na niego mieli: Dali, Beksiński i McKean. W przyszłości chciałby się zająć fotografią i rzeźbą.

 

 

Wszystko może mnie zainspirować, trudno dokładnie okreslić co. Na szczęście szkicuję prawie wszystko, więc gdyby mi zabrakło inspiracji, zawsze mogę sięgnąć po szkicownik.

 

 

Pracuję kiedy tylko mogę, zależy na jakiej zmianie jestem w pracy. Wolę jednak pracować nocą, ponieważ wtedy panuje wokół mnie cisza. Tak, jestem pracoholikiem, ale wysypiam się, 5 godzin snu całkowicie mi wystarcza.

 

us in a room
Najnowsza i nigdzie jeszcze nie publikowana praca

»»

Dennis Sibeijn

art & design
webesteem magazine | nr 3 webesteem magazine is a part of webesteem.pl  |  copyright © 2001-2004 webesteem.pl  
art & design