WEBESTEEM | BATTLE AREA | FORUM
art & design
webesteem magazine | nr 6 | prezentacje
art & design

Fotogaleria

Margot Quan Knight

 Autoportret

Margot Quan Knight


Margot Quan Knight urodziła się 26 lat temu w Seattle, stan Washington, USA. Studiowała fotografię na Wyższej Uczelni w Dartmouth, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1999 roku. W okresie wrzesień 2000 - maj 2002 przebywała na stypendium w centrum badawczym sztuk medialnych (Fabrica) założonym przez firmę Benetton. Swoje nowatorskie prace przedstawiała na wystawach autorskich w Bolonii, Mediolanie, Paryżu oraz Lizbonie, a także w ponad 40-stu międzynarodowych magazynach poświęconych kulturze i sztuce, m.in. we francuskim PHOTO, Neo2 i Zoom. Więcej jej prac można obejrzeć w sieci pod adresem: www.margotknight.com. Margot jest reprezentowana przez galerię Atrlier 31 w Seattle oraz GAS Art Gallery mieszczącą się we Włoszech.

Margot o swojej sztuce

Obrazy, które tworzę dostarczają logicznych wyjaśnień do moich absurdalnych hipotez i pokazują sposoby, jak te bajkowe możliwości mogą wtopić się w codzienne życie. Zaczynam od obiektów lub postaci i próbuję im nadać „więcej życia” lub całkowicie je zmienić. Samotność, entuzjazm, zdumienie przybierają fizyczne formy.

Moje prace są inspirowane fantazjami takich artystów, jak Duane Michals, Barbara Kruger, Orlan, James Victoire, Chema Madoz i The Brothers Quay, ale przede wszystkim moja sztuka jest refrakcją świata, w którym żyję. Książka medyczna moich rodziców "Rozpoznawalne wzory wad rozwojowych", drzewa pokryte śpiącymi motylami, momenty omdlenia między strzałem z pistoletu a śmiercią, mrówki o cytrynowym smaku, karmiły moją wyobraźnię cudami rzeczywistości. Jednak, świat to także zniszczone miejsca, zatruta chemikaliami woda, głodni ludzie. Pragnę tworzyć dziwaczne i bolesne obrazy aby mówić o prawdziwym świecie i cudownym ciele ludzkim.

Made at FABRICA

Fabrica jest artystycznym centrum badawczym i rozwojowym założonym przez Benetton w 1994 roku. Wspiera twórczość młodych artystów i badaczy z całego świata. Po starannej selekcji są oni zapraszani do pracy nad konkretnymi projektami medialnymi o bardzo szerokim zakresie - od kina, fotografii, przez wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne aż do muzyki i nowych sztuk komunikacyjnych. Więcej informacji na stronie: www.fabrica.it.

 


Margot Quan Knight

Age: 26 (almost 27)
Location: Seattle, USA
Model Camera: Mamiya 645 Pro
Hobby: bicycle (road)

www.margotknight.com
 

Fashion Virus


© 2004 Margot Quan Knight

Sweaters
Dress

Garden


© 2003 Margot Quan Knight

Chicken Feed
Transplant
Pitchfork Dance

Taking Care


© 2003 Margot Quan Knight

After Math

River
Alone
Together

Nest
Mine
Baby

Fabrica


© 2002 Margot Quan Knight/Fabrica

Get Dressed
Egg Rock
Button

Meat Feet
Knead
Thornhug

A Girl's Best Friend


© 2002 Margot Quan Knight

Bed Worm
Cheerio

english version »»

Margot Quan Knight

art & design
webesteem magazine | nr 6 webesteem magazine is a part of webesteem.pl  |  copyright © 2001-2004 webesteem.pl  
art & design