WEBESTEEM | FLASH CARDS | FORUM
art & design
webesteem magazine | najnowszy numer | numery archiwalne | rozmaitości | relacje | recenzje | kontakt
art & design

 

Magdalena Stępień, Malwina Toczek

 Foto: mal.

Magdalena Stępień

Mam na imię Magdalena. Mając za sobą 1 rok życia nauczyłam się chodzić. W wieku 15 lat odkryłam przestrzeń białych kartek. Studiuję filozofię.

Pojona dźwiękiem życia, jestem tu, zjadając obrazy waszych myśli.

 Foto: dreamzone

Malwina Toczek

Od niedawna vj’ka. Wraz z Dreamzone, jako grupa „Psykotik” tworzą koloryzujące impresje wizualne.

Rejestracja rzeczywistości, ze świadomością jej fizycznego modelowania. Fascynują mnie wszelkiego rodzaju transformacje obrazu. Powidoki, tautologia narracyjna, metoda palimpsetu – nakładania. Wszystko to, co powoduje, że obraz wydaje się mniej materialny, mniej rzeczywisty. Rozmycie konturu, zniekształcone proporcje.

 

© 2005 Magdalena Stępień, Malwina Toczek
 

Błędna fosforescencja

Magdalena Stępień

Pył osiedli obsadzonych topolami, ciepło czerwca, poczucie zmiany. Siedząc na balkonie spijam przez słomkę nektary lata. Parne powietrze utrudnia oddychanie, promienie słoneczne palą skórę. Mrużę oczy aby dojrzeć dnia.

Schowana w tysięcznym pokoju mojego bloku, odgrodzona od przestrzeni uczę się ekspresywnego tworzenia, zamotana muzyką, ciężką mieszaniną dźwięków wywiercających dziury w głowie. Układam schematy nadziei, poematy tego czego jeszcze nie ma, i nie wiem czy będzie...

Słowa kleją się do sufitu, pełzają po podłodze. Znikomość szczęścia staje się odległości od obiecanego raju, w który wierzyć mi każe jakiś absolut. Nie szukam doskonałości w sobie, chciałabym ją dostrzec w ułożeniu świata. Chociaż jej zarys będący skarbnicą sensu. Wszystko jest takie jakby już nie było Boga.

Wychodząc z domu smakuję zapachów kwitnącej akacji, wychodząc z domu kosztuję chłodu wiatru, wychodząc z domu wtapiam się w system świata. Tracę poczucie indywiduum. Podążam wyznaczonymi drogami, jeżdżę przystosowanymi do tego środkami komunikacji miejskiej. Pracuję.

Nie wiem czy to wydaje mi się, że jestem tak bardzo szczęśliwa czy może jest tak w istocie. Budowanie mojego własnego, zagnieżdżonego jedynie we mnie szczęścia zajęło mi sporo czasu.

Nie potrafię określić momentu początku tegoż procesu. Lecz stało się tak, iż nieodgadniona siła rodząca się co dzień we mnie tak bardzo się rozrosła, że nie potrafię nie cieszyć się sobą i swoim otoczeniem. Jest w tym jakiś czar, transcendentalne pokłady energii. Kosmos spadł nam na głowy i żyjemy teraz nie swoim światem.

Magdalena Stępień

 

Błędna fosforescencja: Magdalena Stępień, Malwina Toczek
Tekst: Magdalena Stępień
Fotografie: Malwina Toczek

Kontakt

art & design
webesteem magazine | nr 17 webesteem magazine is a part of webesteem.pl  |  copyright © 2001-2007 webesteem.pl  
art & design